FightingDreamers

Forum Klanu FightingDreamers


#1 2007-11-26 01:34:13

Ellestor

GuildMaster

10769605
Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 364
Punktów :   
Klasa: ForceBlader
Level: 149
SwordSkillRank: Transcender
MagicSkillRank: Transcender
Nacja: Capella

FB rox > czyli najlepsza postac w Cabalu!!!

Witam! troche o sposobach rozbudowy oraz grania ForceBladerem (FB).

Przede wszystkim trzeba zaznaczyc FB jest chyba najtrudniejsza postacia do prowadzenia i rozwoju!!
Osobisice uwazam ze jest to najlepsza z postaci (moze nie najsilniejsza ale najlepsza)!

Podstawowa bronia FB jest katana i orb, ale bez problemu moze sie on poslugiwac bladem i crystalem a takze Battlesety.

FB jest postacia walczaca w zwarciu tak wiec podstawowe ataki ma w swordzie ale i w magii slaby nie jest Napewno kazdy kto gral (lub probowal grac) FB zauwazyl ze na poczatku magia jest silniejsza niz sword, ale trzeba pamietac ze to na sword FB opiera swoja "sile". FB jest znany jako debufer. posiada najwieksza ilosc de-bufow bo az 4 oraz skile z premia (nie tylko continius dmg, bo to maja niemal wszyscy, ale takze debufy odejmujace atak czy defa).

np. skill Infernal Stigma na 20 lvl
*attack amp.: +1.75
*add. attack: +519.10 (+5.20 per lvl)
*attack: -29 (last for 8 sec)

tak wiec calkiem niezle ktos straci jesli tym oberwie
Atak ten posiada takze inna zalete powstrzymuje atak przeciwnika na kilka sec, nie powala go na ziemie ale uniemozliwia mu zaatakowanie, a jego atak bedzie slabszy. Skill warto miec na 18lvl poniewaz ma wtedy calkiem maly cool time jak na tak dobry atak

Jesli chodzi o rozwijanie skili u FB jest wazna i magia i sword. Sword poniewaz ataki sa az do g.mastera a magia poniewaz wszystkie bufy oraz de-bufy zanjaduja sie w magii. Wlasciwie to magie mozna by skonczyc skilowac na poziomie a.mastera (aby miec wszystkie bufy na maxa tzn 20lvl), ale po co jak mozna miec Transcentender hehe

Niektorzy z was moga powiedziec ze FB jest slaby na pvp, a inni ze slaby w exp. Niektorzy moga stwierdzic ze debufy, ktore posiada sa slabe (np. ze slaby jest de-buff Enervation), ale w takim razie nie otrzymali oni hita od mobow rzedu 400hp++ czego mogli uniknac

Jesli chodzi o bufy to FB posiada ich 4: Aqua Vitality, Wind Movement, Lighting Blade oraz Earth Guard. Bufy nalezy rozwijac do maxymalnego poziomu czyli do 20lvl.

Jesli chodzi o samo skilowanie to na poczatku polecem prowadzenie skill rankow rowno, czyli 1 skill rank w sword oraz 1 skill rank w magii. Co prawda magia skiluje sie szybciej tak wiec mozna szybko doskilowac ja do dosc wysokiego ranku, ale nie mozna zapominac o swordzie bo to na nim opiera sie sila FB. podobnie jak u innych postaci po wbiciu 50lvlu oraz skil rank expert mozna zaczac skilowanie sworda za pomoca magii, ale proponuje wbic conajmniej  a.expert w magii zanim ktos zacznie skilowac w ten sposob sword.

Nalezy dazyc takze do jak najszybszego zalozenia adeptow mozna to zrobic juz na 30lvl+ aczkolwiek wymaga to kilku wbitych rankow w skilach

jesli chodzi o samo skilowanie to jest tego sopro poniewaz inne postacie maja swoje ataki oraz bufy w sword (warrior, blader) lub magii (archer, wizzard) natomaist FB ma skile (te silniejsze) w sword, a bufy w magii co wymaga wiekszej ilosci skilowania.

Napewno spotkacie (lub spotkaliscie) sie z FB w Osmium ArmourSecie, spowodowane jest to tym, iz armour set posiad wiecej defa (po okolo 6 defa na item) tak wiec warto ponosic brzydszy set ale miec wiecej defa.

No a teraz cos o Battle Aura i BattleMode (BM1).
Aure dostajemy na 20lvlu (jesli spelniamy wymagania) mozna wybrac kilka rodzajow aur (wszystkie pochodza od zywiolow: aqua, fire, ice..... itd)
Jesli chodzi o BM1 to nazywa sie on Force Enchanter i dostaje sie go na 30lvlu.
Ma on swoiste dzialanie poniewaz nie pozwala na uzywanie skilow z magii do atakowania, a takze nie pozwala na uzycie bufow, w momencie uzycia BM1 bufy powinny byc wlaczone (nie dotyczy to debufow).
Aczkolwiek nie ma sensu uzywanie bufow, poniewaz to skile z magii stana sie naszymi bufami
Kazdy skil z magii (ja posluze sie tu Cannonami) spowoduje zbufowanie naszej postaci!!! Np. po wlaczeniu BM1 uzycie skila Aqua Cannon spowoduje wzrost HP FB o lvl skila x 100 (np aqua cannon na 9lvl doda okolo 900hp)*, natomiast Wind Cannon spowoduje wzrost Hit i Def Rate (jak Wind Movement), Stone Cannon= wzrost Defa, Magic, Fire, Ice, Lighting Cannon w placzeniu z BM1 doda nam ataku.

*wybor rodzaju aury ma zanczenie dla BM1, a uzycie jej wraz z Bm1 da podobny skutek jak Skille Magii

O BattleMode2 (BladeShouter) sie nie rozpisuje poniewaz nie uzywam i uwazem za totalny chlam jesli ma sie skile sworda powyzej a.master!!!

To by bylo chyba na tyle jesli czegos nie dodalem niech ktos to doda a jesli ja se przypomne to sam dopisze


Prawdziwa kobieta nigdy nie goni za mezczyzna, bo kto widzial zeby pulapka gonila mysz!!!  J.Tuwim

Offline

 

#2 2007-11-26 10:33:54

quildor

ViceGuildMaster

3113716
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 192
Punktów :   
Klasa: Force Blader / Blader
Level: 127 / 101
SwordSkillRank: Transcender / Transcender
MagicSkillRank: Transcender / Master
Nacja: Green Despair / Desert Scream

Re: FB rox > czyli najlepsza postac w Cabalu!!!

Witajcie mości Bracie.
Pisząc ten list mam nadzieje że zastałem Cię w dobrym zdrowiu i na wstępie pragnę podziękować Ci o WPNNiS* Wodzu za ten mały poradnik na temat Force Bladera. Nie gram co prawda ta postacią ale wielcem uradowany został że napisałeś waść co nieco o niej. W przyszłości być może najdzie mnie lub kogoś innego wśród naszych sióstr i braci w wierze ochota by zagrać tą właśnie profesją i poradnik ten będzie dla nich istną skarbnicą wiedzy i pomysłów.
Kończąc ten list pragnę zapewnić Waćpanny i Waszmościów o swym oddaniu sprawie jaką niewątpliwie jest Chwała i Wielkość naszej Gildii.

Pozdrawiam Quild'Or Alleandraheall


*) Wielki, Potężny, Nieustraszony, Niepokonany i Sprawiedliwy


Understanding is a three edged sword.
Your side, their side, and the truth.

Offline

 

#3 2007-11-26 19:53:04

Bati108

gaduła

Zarejestrowany: 2007-09-19
Posty: 78
Punktów :   
Klasa: Force Blader
Level: 133
SwordSkillRank: Trans
MagicSkillRank: Trans
Nacja: Zadupie

Re: FB rox > czyli najlepsza postac w Cabalu!!!

Fajnie rozpisales, ale wtrace cos od siebie
"Jesli chodzi o bufy to FB posiada ich 4: Aqua Vitality, Wind Movement, Lighting Blade oraz Earth Guard. Bufy nalezy rozwijac do maxymalnego poziomu czyli do 20lvl."
FB ma wiecej buffow ale te 4 bedziesz miec przez cala gre, chyba ze w kolejnym update wprowadza jakies nowe moze i lepsze


Force Blader 133lvl Transcender/Transcender   Capella
Prof Craft. 3lvl   Basic Craft. 3lvl

Offline

 

#4 2007-11-26 22:22:21

Ellestor

GuildMaster

10769605
Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 364
Punktów :   
Klasa: ForceBlader
Level: 149
SwordSkillRank: Transcender
MagicSkillRank: Transcender
Nacja: Capella

Re: FB rox > czyli najlepsza postac w Cabalu!!!

Bati jesli chodzi o bufy to mozna dodac jeszcze Regeneration ale ten buff ma kazdy, a ja opisalem tylko te ktore posiadam Narazie posiadam te 4 ale slyszalem ze ma dojsc jakis w E2 (Epizode 2), ale narazie mam tylko te

No jesli chodzi ci o bufy do blade to sa one z typu Lighting Blade (czyli +XX do ataku oraz +XX% crit rate i  +XX% docrit dmg), ale faktycznie je pominolem, a to tylko dlatego ze to ten sam typ, natomiast ja podalem najlepszy z tego typu


Prawdziwa kobieta nigdy nie goni za mezczyzna, bo kto widzial zeby pulapka gonila mysz!!!  J.Tuwim

Offline

 

#5 2007-12-17 12:38:50

Verum

zielony

Zarejestrowany: 2007-10-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: FB rox > czyli najlepsza postac w Cabalu!!!

Hehe mi tam mój warek sie najbarziej podoba
teoretyczn9ie wszystko w Atk i po części w Def


Tak naprawdę liczy się tylko szczęście...

Offline

 

#6 2008-03-08 10:26:46

Sajgoniarz

zielony

10698022
Zarejestrowany: 2007-12-10
Posty: 13
Punktów :   
Klasa: Force Shielder
Level: 77
SwordSkillRank: Completer
MagicSkillRank: master
Nacja: z zapupia?

Re: FB rox > czyli najlepsza postac w Cabalu!!!

elek przyda sie przrowka po ep2 ;p

Offline

 

#7 2008-03-08 17:35:09

Ellestor

GuildMaster

10769605
Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 364
Punktów :   
Klasa: ForceBlader
Level: 149
SwordSkillRank: Transcender
MagicSkillRank: Transcender
Nacja: Capella

Re: FB rox > czyli najlepsza postac w Cabalu!!!

no tez prawda ale u FB w e2 pojawily sie w wiekszosci de-bufy (glownie przeznaczone na wary)


do pvp FB takze posiada kilka bardzo dobrych de-bufow

1) jest dostepny na ranku Transcentender, a jego dzialanie odbiera MP u przeciwnika okolo 1k na 1lvl skila i okolo 1.4k na 20lvlu (ogolem mozna tym zabrac MP u niemal wszystkich postaci do 130-140lvl wyjatkiem bedzie tu FA i Wizz ktorzy to na tym lvlu moga miec juz wiecej niz 1.4k MP)

2) to unieruchomienie dostepny juz na ranku mastera ( nie jestem pewien czy na master czy na a.master ale wkazdym razie dosc wczesnie) oraz 2 debuf tego samego typu o dzialaniu obszarowym na Transie

3) debuf obnizajacy lvl (skila) z posiadanych przeze mnie informacji ten debuf obniza lvl skili (wg moich znajomych potrafi on obnizyc atak i def Warka o nawet 70pkt) *te informacje nie sa moimi doswaidczeniami poniewaz nie posiadam jeszcze wszystkich debufow, a info o tym debufie uzyskalem od znajomego FB


Prawdziwa kobieta nigdy nie goni za mezczyzna, bo kto widzial zeby pulapka gonila mysz!!!  J.Tuwim

Offline

 

#8 2008-03-11 16:58:30

Bati108

gaduła

Zarejestrowany: 2007-09-19
Posty: 78
Punktów :   
Klasa: Force Blader
Level: 133
SwordSkillRank: Trans
MagicSkillRank: Trans
Nacja: Zadupie

Re: FB rox > czyli najlepsza postac w Cabalu!!!

Elek Field of Enervation na 20lvl uzyty na Warku 121lvl odebral mu 120 z all statow...
to tyle odemnie


Force Blader 133lvl Transcender/Transcender   Capella
Prof Craft. 3lvl   Basic Craft. 3lvl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plairedale terrier opinie yorki wychowanie sylwester